A fültágítás egy népszerű fajtája a testmódosításnak, így érthető, hogy egyre többen szeretnék ilyen módon kifejezni az egyéniségüket. Most abban próbálunk segítséget nyújtani a “kezdőknek”, hogy miként lehet elkezdeni a folyamatot. A fül tágítását kétféleképpen lehet végrehajtani: otthon, apránként haladva, vagy gyorsan, szakemberhez fordulva. De hogy is néz ki a két módszer részletesen?

 

Otthoni tágítás

 

  • Ha nem volt kilyukasztva a füled, akkor az lesz számodra az első lépés. Lyukasztás után mindenképp várd meg, míg meggyógyul a seb (kb. 2 hét, de egyénenként változhat). A füllyukasztásnak is két módja van: a szúrás és a lövés, ajánlatos inkább a szúrást választani, mert úgy kevesebb szövet roncsolódik. A lyukasztott fül átmérője általában 0,8 mm, innen is ki lehet indulni.

  • Érdemes kifejezetten erre a célra gyártott tágítókat alkalmazni, egészen pici mérettől is lehet kapni tüskéket és csigákat. Anyaga szerint titánium, orvosi acél, akril vagy üveg tágítót használj!

  • A tágítót használat előtt mindenképp fertőtlenítsd, a tágításhoz pedig használj zsírosabb krémet, így könnyebben eljut a tágító a legvastagabb részhez és a folyamat során nem okoz fájdalmat a tágító mozgatása (a krém lehet körömvirág, vagy akár vazelin is).

  • Amint sikerült a tágító eszköz legvastagabb részét átjuttatni a füllyukon, jobb kicserélni egy sima tunnel-re. Mindenképp hagyd egy ideig az új méretű tágítót a füledben, és csak akkor kezd újra tágítani, amikor már nem fáj (kb. 2-3 hét). Fontos, hogy kis lépésekben haladj, alkalmanként maximum 1-2 mm-t, mert ha egy alkalommal többet próbálsz tágítani, fájdalmas lehet, roncsolódhatnak a szövetek és nagy méretnél fennáll a fülcimpa szakadásának veszélye is.

Piercer általi tágítás

 

A piercer többféleképp tudja tágítani a füled, ennek vannak kíméletesebb és kíméletlenebb módszerei is. Ha piercer-rel szeretnéd csináltatni a tágítást, mindenképp szalonba menj, szakemberhez fordulj! Nézzük őket sorban!

  • Kilyukasztja a füled egy 2 mm-es tűvel (ha nem volt eddig), beletesz egy 2 mm-es tágítót, majd 3 hét után visszamész és tovább tágítja 1 mm-t, vagy otthon folytatod a tágítást. Ez a kíméletes, ám drága módszer.

  • Kilyukasztja a füled egy 2 mm-es tűvel (ha nem volt eddig), belehúz egy 2 mm-es tüskét, majd egy nagyobbat és halad a kívánt méretig (max. 10 mm).  Ez egy igen kíméletlen és igen drága módszer, de Magyarországon szalonokban nem tágítanak így. Jobb is, hiszen fájdalommal, a szövetek roncsolódásával, a fülcimpa elvékonyodásával, vérzéssel és akár gennyesedéssel is jár.

  • Vágásos módszer. Vágás formájától függően többféle fajtát különböztetünk meg.

Biopsy punch (más néven biopsziás metsző, vagy körpengés vágó): 
a nevéből adódóan kör alakú eszközzel átszúrják a fülcimpát (max. 10 mm), és beleteszik a fültágítót. Bár a legnagyobb méret 10 mm, érdemes inkább az 5 mm-essel kezdeni és onnan haladni tovább 1 mm-enként otthon, vagy a piercer segítségével. Fültágító elhagyása után összehúzódhat a lyuk a vágott mérettől 1-2 mm-nél kisebbre (tehát ha 5 mm-essel vágtak, akkor akár 3-4 mm-re is).
Incízió egyenes vonallal: 
egy szike segítségével egy vonalat vágnak a fülcimpája, majd beleteszik a tágítót (max. 10 mm). Innen otthon, vagy a piercer segítségével tudsz tovább tágítani. Az egyenes vonalas vágás előnye, hogy a fültágító kivétele után – mérettől függően – akár teljesen összeforr a cimpa. Bár a legnagyobb méret 10 mm, ajánlatos kisebb vonalat vágatni, és onnan tágítani tovább lassan, nehogy elvékonyodjon a fülcimpa.
Incízió Y-metszéssel: 
egy szike segítségével egy Y alakú metszést ejtenek, majd beleteszik a tágítót (max. 10 mm). Innen otthon, vagy a piercer segítségével tudsz tovább tágítani. Az Y-metszés a fültágító kivétele után nem forr össze teljesen. Bár a legnagyobb méret 10 mm, ajánlatos kisebb vonalat vágatni, és onnan tágítani tovább lassan, nehogy elvékonyodjon a fülcimpa.

 

 

Szeretnél Piercinget csináltatni vagy megnézetnéd a piercinged egy tapasztalt piercerrel is? Válaszd profi piercereinket!

<< Kattints ide és ismered meg őket >>